ثبت نام و انتخاب واحد دوره دوم سال 97 از 1 مهرماه ماه ساعت 13 آغاز و تا 8 مهر ادامه دارد.

ثبت نام و انتخاب واحد دوره دوم سال 97 از 1 مهرماه ماه ساعت 13 آغاز و تا 8 مهر ادامه دارد.

 

فراگیران محترم جهت شرکت در دوره های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت، می بایست از سوی مدیریت جذب و سازماندهی بعثه به آموزش معرفی شده باشند، لذا چنانچه این مهم انجام نشده باشد مجاز به شرکت دوره های آموزشی نمی باشند. آندسته از فراگیرانی که پرونده آنها در چهار ماهه اخیر تکمیل و معرفی به اموزش شده اند فردا صبح کد آنها برای ثبت نام در دوره های آموزشی در سامانه آموزش فعال خواهد شد.

 

* در فرآیند انتخاب واحد و ثبت نام مراحل زیر به ترتیب طی می شود:

1- در ابتدا دوره ای که متقاضی می بایست در آن شرکت نمایید برای شما نمایان می شود . (در صورتی که دوره ای که در ان معرفی به آموزش شده اید با دوره ای که در فرم انتخاب واحد درج شده مغایرت دارد، حتماً مطلب را به کارشناسان آموزش اطلاع دهید)

2- سپس می بایست نام منطقه ای که قصد شرکت کلاس های حضوری را در آن دارید، انتخاب نمایید.

مناطق ارائه دهنده کلاس های حضوری دوره بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات:

قم - تهران - آذربایجان غربی - آذربایجان شرقی - هرمزگان - چهارمحال بختیاری - خراسان رضوی - اصفهان - مازندران

مناطق ارائه دهنده کلاس های حضوری دوره بدو خدمت مداحان عتبات عالیات:

تهران - خراسان شمالی - هرمزگان - اصفهان - خراسان رضوی - مازندران

مناطق ارائه دهنده کلاس های حضوری دوره بدو خدمت روحانیون حج و عمره:

قم - تهران - خراسان رضوی

3- بعد از انتخاب منطقه مورد نظر ، لیست دروس باقیمانده فراگیران (چه برای شرکت در کلاس و چه برای شرکت در آزمون) ظاهر می شود و فراگیران می بایست نسبت به انتخاب آنها اقدام نمایند.

نکته: فراگیران در دوره های عتبات می توانند کل واحد های را اخذ نمایند و در دوره عمره حداکثر 14 واحد را می توانند انتخاب نمایند. لازم به ذکر است در انتخاب دروس به تاریخ و ساعت آزمون هر درس دقت نمایید.

جهت انتخاب دروس رایانه و قرائت ادعیه چند تاریخ مختلف جهت آزمون مشخص شده است که هر فراگیر فقط می بایست یک تاریخ را جهت آزمون انتخاب نمایند.

4- بعد از انتخاب دروس و ثبت آنها ، می بایست شهریه دوره را بصورت انلاین و از طریق سامانه پرداخت نمایید. در صورت عدم پرداخت شهریه ، مجاز به شرکت در دوره و مشاهده دروس مجازی نمی باشید.

در صورتی که در لحظه انتخاب واحد واریز اینترنتی شهریه برای شما مقدور نبود تا پایان زمان انتخاب واحد فرصت دارید تا با مراجعه به میز کاربری و قسمت " مشاهده ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام" نسبت به واریز آن اقدام نمایید. در نظر داشته باشید چنانچه دروسی را انتخاب نموده اید که دارای بسته مجازی می باشند، در صورت عدم واریز شهریه، بسته های مجازی برای شما فعال نخواهند شد. شرط شرکت در ازمون دروس مجازی مشاهده آنها در زمان آنها می باشد.

شهریه درس کاربری رایانه چنانچه قصد شرکت در کلاس های حضوری این درس را داشته باشید مبلغ 30 هزار تومان و چنانچه تنها قصد شرکت در ازمون را داشته باشید 15 هزار تومان می باشد.

نکات مهم:

* دروسی که دارای کلاس حضوری نیستند و بسته مجازی برای آنها تعریف شده اند، مشاهده بسته های مچازی به تعداد سه چهارم جلسات هر درس الزامی و شرط شرکت در آزمون پایانی می باشد. لازم به ذکر است دروس مجازی می بایست در بازه زمانی اعلامی مشاهده شوند و چنانچه در خارج از بازه زمانی اعلامی مشاهده شوند تاثیری در حضور و غیاب نخواهد داشت. مشاهده بسته های مجازی دروس از تاریخ 10 مهر لغایت 13 دی ماه 97 فعال می باشد.

* درس مباحث سیاسی و اجتماعی ایران و عرق از دوره بدو خدمت مداحان و همچنین کلیه دروس دوره تکمیلی مداحان و همچنین درس شناخت عراق از دوره بدو خدمت روحانیون عتبات دارای کلاس آنلاین می باشد و در صورت عدم شرکت در کلاس های آنلاین مجاز به شرکت در ازمون پایانی نمی باشید. برنامه کلاس های آنلاین متعاقبا اعلام خواهد شد.

* برای دروسی که دارای بسته مجازی می باشند ، کلاس های آنلاین جهت رفع مشکلات و پاسخ به سوالات در نظر گرفته شده که حضور در آن نمره کلاسی و تشویقی خواهد داشت.

* آزمون های دروس "قرائت ادعیه" "کاربری رایانه" و "مکالمه عربی 2" بصورت حضوری و شفاهی برگزار می گردد و متقاضیان در این دروس می بایست جهت اطلاع از زمان و ساعت آزمون با مناطق خود هماهنگی نمایند.

با توجه به اینکه ثبت نام، آزمون ها و شرکت در برخی دروس دوره های اموزشی بصورت مجازی و نیاز به اینترنت و رایانه و مهارت استفاده از ان را دارد لذا در صورتی که آشنایی با رایانه ندارید ابتدا اقدام به فراگیری این درس نمایید.

در صورت مشکل در روند ثبت نام با مسئولان آموزش در دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق خود تماس حاصل فرمایید.

 

پس از مطالعه دقیق مراحل و نکات انتخاب واحد جهت ورود به صفحه انتخاب واحد اینجا کلیک نمایید.

تاریخ درج: 1397/06/31