کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1401
انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1401
 شنبه, 20 فروردین 1401    0  7366

سمه تعالی

 

انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1401

 

پس از مطالعه دقیق نکات ذیل، در صورت داشتن شرایط لازم روی لینک ثبت نام که در انتهای صفحه آمده است کلیک نمایید.

ملاحظات:

  1. زمان انتخاب واحد این دوره از 20 الی 25 فروردین ماه از طریق سامانه آموزش بعثه به نشانی amoozeshbeseh.ir فعال خواهد بود.
  2. زمان حذف و اضافه و تکمیل ظرفیت انتخاب واحدهای آموزشی نیز از 17 تا 20 اردیبهشت ماه سال جاری در نظر گرفته شده است. تا 22 اردیبهشت تمدید شد.
  3. برخی دروس در ترم جاری به صورت غیرحضوری و همراه با برگزاری کلاس برخط (آنلاین) از طریق نرم‌افزار adobe connect اجرا خواهد شد. لذا لازم است فراگیران محترم از هم‌اکنون نسبت به نصب این نرم افزار و رفع اشکالات احتمالی از طریق دریافت راهنما از سایت آموزش یا تماس با کارشناسان آموزش منطقه خود اقدام نمایند.
  4. زمان آغاز کلاس های از تاریخ 27 فروردین ماه می باشد.
  5. با توجه به تغییرات در ساختار و منابع دوره ضمن خدمت روحانیون حج، ثبت نام این دوره انجام نخواهد گرفت.
  6. نظر به تصویب شورای آموزش و تأیید نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت، "دوره بازآموزی روحانیون اعتاب مقدسه" به دوره‌های آموزشی بعثه مقام معظم رهبری اضافه شده و از نیم‌سال دوم سال 1399 به اجرا در آمده است. بر همین اساس، آن دسته از روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزش بدو خدمت آنها تا سال 1398 به اتمام رسیده است، لازم است در این دوره شرکت نمایند. این دوره آموزشی با هفت عنوان درسی طی 10 واحد تصویب شده تا هر سه سال یک بار تکرار شود. روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزشی بدو خدمت را گذرانده‌اند لازم است در این دوره شرکت نمایند. دوره بازآموزی قبل از اعزام روحانيون اعتاب مقدسه در قالب یک نیمسال و بصورت مجازی و غیر حضوری ارایه می‌شود. و روحانیون اعتاب مقدسه 3 سال فرصت دارند در این دوره شرکت نمایند. (روحانیون جذب قبل از سال 90 که دوره های بدو خدمت آموزشی را طی نکرده اند ، این گذراندن این دوره شرط اعزام های بعدی ایشان خواهد بود.)
  7. با عنایت به تغییر در سرفصل و دوره های آموزشی خادمین فرهنگی کاروان های حج و زیارت که از این دوره اجرایی می‌گردد، لذا در این دوره روحانیون و مداحان دوره بدو خدمت عتبات عالیات که تازه به آموزش معرفی شده اند و یا پیشتر معرفی شده و تا کنون اقدام به گذراندن دروس نشده اند بر طبق سرفصل های جدید اقدام به انتخاب واحد می نمایند. دروس این دوره در سه نیمسال ارائه می شود.
  8. همچنین آندسته از روحانیون و مداحان بدو خدمت عتبات عالیات که دوره خود را هنوز به پایان نگذرانده اند و دارای ناقصی هستند واحدهای گذرانده شده بر اساس سرفصل های جدید معادل سازی و جایگزین شده است و این گروه می بایست جهت ثبت نام باقیمانده واحدها مطابق با سرفصل های جدید اقدام نمایند. 

دروس روش و مهارت تبلیغ و انتقال تجارب از دوره بدو خدمت روحانیون و مداحان عتبات عالیات (سرفصل جدید) بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

- تمامی کارگاه ها در دوره های عمره و عتبات بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

9- آن دسته از فراگیرانی دوره بدو خدمت عمره و همچنین معینه های حج که در آزمون های ورودی جدید پذیرفته و به آموزش معرفی شده اند که تا کنون انتخاب واحد نداشته‌اند (چه افرادی که قبلا به آموزش معرفی شده اند و چه افرادی که به تازگی به آموزش معرفی شده‌اند)، با توجه به تغییر در عناوین و سرفصل‌های دروس، ثبت نام و آموزش های خود را از این نیم سال و با سرفصل های جدید آغاز نمایند. 

- در این دوره دو درس مناسک عمره 1 و روش ها و مهارت های تبلیغ بصورت حضوری و فقط در منطقه قم برگزار می گردد.

- دو درس کارگاهی در این دوره ارائه شده است که بصورت حضوری و در قم برگزار خواهد شد.

10 - با توجه به افزایش 3 درس به دوره تکمیلی مداحان عتبات عالیات، ان دسته از مداحان واجد شرایط این دوره که تاکنون در این دوره ثبت نام نکرده اند و یا موفق به تکمیل دوره نشده اند ، مشمول افزایش دروس خواهند بود.

 

جهت انتخاب واحد و ثبت نام اینجا کلیک نمایید.

نظرات

ارتباط با ما