کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
(تکمیل ظرفیت) انتخاب واحد دوره دوم آموزش خادمان فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات در سال 1401
(تکمیل ظرفیت) انتخاب واحد دوره دوم آموزش خادمان فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات در سال 1401
 دوشنبه, 11 مهر 1401    0  4772

بسمه تعالی

 

انتخاب واحد دوره دوم آموزش خادمان فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1401

 

 دوره های آموزشی مدیریت آموزش بعثه عبارتند از :

1- دوره آموزش بدو خدمت روحانیون کاروان های عمره (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

2- دوره آموزش بدو خدمت معینه های کاروان های حج (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

3- دوره آموزش بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

4- دوره آموزش بدو خدمت مداحان عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

5- دوره آموزش تکمیلی مداحان عتبات عالیات  (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

6- دوره بازآموزی روحانیون عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

7- دوره بدو خدمت راویان سرزمین وحی و اعتاب مقدسه (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

 

اطلاعاتي درباره انتخاب واحد دومين دوره آموزشي سال 1401

1. زمان انتخاب واحد دومين دوره آموزشي در سال 1401 از 16 الی 21 مهرماه از طریق سامانه آموزش بعثه به نشانی amoozeshbeseh.ir خواهد بود. 

2. زمان حذف و اضافه و تکمیل ظرفیت انتخاب واحدهای آموزشی نیز از 15 تا 18 آبان ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.

3. فراگيراني که تقاضاي معادلسازي دروس را دارند، مي توانند مدارک خود را از طريق گزينه ((درخواست کميسيون)) صفحه شخصي سامانه آموزش، تصوير مدارک خود را ارسال نمايند تا در کميسيون موارد خاص، تصميم گيري شود.  

4. فراگيراني که بيش از 5 سال از تاريخ معرفي آنان به مديريت آموزش گذشته و دوره آموزشي آنان به اتمام نرسيده، امکان انتخاب واحد ندارند. انتخاب واحد آنان، منوط به معرفي مجدد آنان به مديريت آموزش از سوي مديريت جذب و گزينش است.

4. برخی دروس در ترم جاری به صورت غیرحضوری و همراه با برگزاری کلاس برخط (آنلاین) از طریق نرم‌افزار adobe connect اجرا خواهد شد. لذا لازم است فراگیران محترم از هم‌اکنون نسبت به نصب این نرم افزار و رفع اشکالات احتمالی از طریق دریافت راهنما از سایت آموزش یا تماس با کارشناسان آموزش منطقه خود اقدام نمایند.

5. با توجه به تغییرات در ساختار و منابع دوره ضمن خدمت روحانیون حج، ثبت نام این دوره انجام نخواهد گرفت.

6. نظر به تصویب شورای آموزش و تأیید نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت، "دوره بازآموزی روحانیون اعتاب مقدسه" از نیم‌سال دوم سال 1399 به اجرا در آمده است. بر همین اساس، آن دسته از روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزش بدو خدمت آنها تا سال 1398 به اتمام رسیده است، لازم است در این دوره شرکت نمایند. این دوره آموزشی با هفت عنوان درسی طی 10 واحد تصویب شده تا هر سه سال یک بار تکرار شود. روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزشی بدو خدمت را گذرانده‌اند لازم است در این دوره شرکت نمایند. دوره بازآموزی قبل از اعزام روحانيون اعتاب مقدسه در قالب یک نیمسال و بصورت مجازی و غیر حضوری ارایه می‌شود. و روحانیون اعتاب مقدسه 3 سال فرصت دارند در این دوره شرکت نمایند. (روحانیون جذب قبل از سال 90 که دوره های بدو خدمت آموزشی را طی نکرده اند ، این گذراندن این دوره شرط اعزام های بعدی ایشان خواهد بود.)

7. با عنایت به تغییر در سرفصل و دوره های آموزشی خادمین فرهنگی کاروان های حج، عمره و عتبات، روحانیون و مداحان دوره بدو خدمت عتبات عالیات که تازه به آموزش معرفی شده اند یا پیشتر معرفی شده بودند و تا کنون اقدام به گذراندن دروس نشده اند بر طبق سرفصل های جدید اقدام به انتخاب واحد می نمایند. براي آن دسته از روحانیون و مداحان بدو خدمت عتبات عالیات که دوره خود را هنوز به پایان نگذرانده اند و دارای ناقصی هستند واحدهای گذرانده شده بر اساس سرفصل های جدید معادل سازی و جایگزین شده است و این گروه می بایست جهت ثبت نام باقیمانده واحدها مطابق با سرفصل های جدید اقدام نمایند. 

8. از آنجا که دروس حضوري اين دوره، عموما در فصل سرما برگزار مي شود، مناسب است فراگيران محترم، تا حد امکان در منطقه محل سکونت خود ثبت نام نمايند تا نیاز به تردد غیرضروری و تدارک اسکان در محل برگزاری دوره آموزشی نباشد.

9. تمامی کارگاه ها در دوره های عمره و عتبات بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

10. آن دسته از فراگیرانی دوره بدو خدمت عمره و همچنین معینه های حج که در آزمون های ورودی جدید پذیرفته و به آموزش معرفی شده اند که تا کنون انتخاب واحد نداشته‌اند (چه افرادی که قبلا به آموزش معرفی شده اند و چه افرادی که به تازگی به آموزش معرفی شده‌اند)، با توجه به تغییر در عناوین و سرفصل‌های دروس، ثبت نام و آموزش های خود را از این نیم سال و با سرفصل های جدید آغاز نمایند. 

11. با توجه به افزایش 3 درس به دوره تکمیلی مداحان عتبات عالیات، ان دسته از مداحان واجد شرایط این دوره که تاکنون در این دوره ثبت نام نکرده اند و یا موفق به تکمیل دوره نشده اند ، مشمول افزایش دروس خواهند بود.

12. فراگیرانی که دروس حضوری را انتخاب نمایند و در کلاس آن حاضر نشوند، با محدودیت در انتخاب واحد دوره بعد مواجه خواهند شد.
13. دروس حضوری دوره بدو خدمت مداحان عتبات عالیات در مناطق ذیل ارائه شده است: 
اصفهان / تهران / خراسان رضوی / خوزستان / قم / کرمان / گلستان / مازندران
14. دروس حضوری دوره بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات در مناطق ذیل ارائه شده است:  
آذربایجان شرقی / آذربایجان غربی / اصفهان / تهران / خراسان رضوی / خراسان جنوبی / خوزستان / قم / کرمان / گلستان / گیلان / مازندران / هرمزگان/ فارس
 
15- دورس حضوری دوره بدو خدمت میعنه های حج در مناطق یر ارائه شده است:
قم - تهران - اصفهان - یزد - فارس - خراسان رضوی - کرمان
 
16. در حال حاضر و با توجه به اشکال موجود در درگاه بانکی، نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام نیست و صرفا انتخاب واحد کفایت می‌کند.
 

نظرات

ارتباط با ما