کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
آغاز ثبت نام و انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی در سال 1403
آغاز ثبت نام و انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی در سال 1403
 شنبه, 21 مرداد 1402    0  3286

بسمه تعالی

 

انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمان فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1403

 

 دوره های آموزشی مدیریت آموزش بعثه عبارتند از :

1- دوره آموزش بدو خدمت روحانیون کاروان های عمره (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

2- دوره آموزش بدو خدمت معینه های کاروان های حج (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

3- دوره آموزش بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

4- دوره آموزش بدو خدمت مداحان عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

5- دوره آموزش تکمیلی مداحان عتبات عالیات  (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

6- دوره بازآموزی روحانیون عتبات عالیات (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

7- دوره بدو خدمت راویان سرزمین وحی و اعتاب مقدسه (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

8- دوره آموزش ضمن خدمت ارتقاء روحانیون عمره به معین حج (مشاهده دروس و نحوه ارائه)

 

اطلاعاتي درباره انتخاب واحد اولین دوره آموزشي سال 1403

1. زمان انتخاب واحد اولین دوره آموزشي سال 1403 از 27 الی 31 فروردین ماه  از طریق سامانه آموزش بعثه به نشانی amoozeshbeseh.ir خواهد بود

2. زمان حذف و اضافه و تکمیل ظرفیت انتخاب واحدهای آموزشی نیز از 16 تا 20 اردیبهشت ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.

3. فراگيراني که تقاضاي معادلسازي دروس را دارند، مي توانند مدارک خود را از طريق گزينه ((درخواست کميسيون)) صفحه شخصي سامانه آموزش، تصوير مدارک خود را ارسال نمايند تا در کميسيون موارد خاص، تصميم گيري شود.  

4. فراگيراني که بيش از 5 سال از تاريخ معرفي آنان به مديريت آموزش گذشته و دوره آموزشي آنان به اتمام نرسيده، امکان انتخاب واحد ندارند. انتخاب واحد آنان، منوط به معرفي مجدد آنان به مديريت آموزش از سوي مديريت جذب و گزينش است.

5. برخی دروس در ترم جاری به صورت غیرحضوری و همراه با برگزاری کلاس برخط (آنلاین) از طریق نرم‌افزار adobe connect اجرا خواهد شد. لذا لازم است فراگیران محترم از هم‌اکنون نسبت به نصب این نرم افزار و رفع اشکالات احتمالی از طریق دریافت راهنما از سایت آموزش یا تماس با کارشناسان آموزش منطقه خود اقدام نمایند.

6. با توجه به تغییرات در ساختار و منابع دوره ضمن خدمت روحانیون حج، ثبت نام این دوره انجام نخواهد گرفت.

7.طبق بخش نامه بهمن سال 1400 کلیه خادمین فرهنگی می بایست دارای نمره آموزش در سامانه جهت اعزام باشند و لذا آن دسته از روحانیون عتبات عالیات جذب قبل از سال 90 که دوره های بدو خدمت آموزشی را طی نکرده اند، و همچنین مادحینی که در طرح بهسازی مداحان عتبات عالیات شرکت و قبول شده اند می بایست در دوره "بازآموزی روحانیون عتبات" و همچنین "تکمیلی مداحان عتبات عالیات" شرکت نمایند و گذراندن این دوره شرط اعزام های بعدی ایشان خواهد بود.

8. با عنایت به تغییر در سرفصل و دوره های آموزشی خادمین فرهنگی کاروان های حج، عمره و عتبات، روحانیون و مداحان دوره بدو خدمت عتبات عالیات که تازه به آموزش معرفی شده اند یا پیشتر معرفی شده بودند و تا کنون اقدام به گذراندن دروس نشده اند بر طبق سرفصل های جدید اقدام به انتخاب واحد می نمایند. براي آن دسته از روحانیون و مداحان بدو خدمت عتبات عالیات که دوره خود را هنوز به پایان نگذرانده اند و دارای ناقصی هستند واحدهای گذرانده شده بر اساس سرفصل های جدید معادل سازی و جایگزین شده است و این گروه می بایست جهت ثبت نام باقیمانده واحدها مطابق با سرفصل های جدید اقدام نمایند

9. بخش زیادی از کارگاه ها در دوره های عمره و عتبات بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

10. فراگیرانی که دروس حضوری را انتخاب نمایند و در کلاس آن حاضر نشوند، با محدودیت در انتخاب واحد دوره بعد مواجه خواهند شد.

11. دروس و کارگاه های حضوری دوره بدو خدمت در مناطق ذیل قابل ثبت نام است

آذربایجان شرقی / اصفهان / تهران /  خوزستان / قم / کرمان / مازندران / فارس/ یزد 

 

12- دروس کارگاهی فاقد آزمون بصورت مجازی می باشد.

 

لازم به ذکر است برنامه برگزاری کلاس ها و کارگاه های حضوری، بعد از پایان انتخاب واحد از سوی مناطق و استانها اعلام می گرددتشکیل کلاس ها و کارگاه های حضوری منوط به رسیدن به حد نصاب است. در غیر این صورت فراگیران می بایست یا در استانها و مناطق مجاور برای شرکت در کلاس ها مهمان شوند و یا آن درس را در ترم بعدی به شرط رسیدن به حدنصاب لازم اخذ نمایند.

 

16. در حال حاضر و با توجه به اشکال موجود در درگاه بانکی، نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام نیست و صرفا انتخاب واحد کفایت می‌کند.

 

کلیه خادمین فرهنگی حج ، عمره و عتبات عالیات جهت هر گونه مشکل در روند انتخاب واحد و مسائل آموزشی با کارشناسان آموزش در منطقه و استان خود تماس حاصل فرمایند. جهت ارتباط با کارشناسان آموزش در استان ها و مناطق خود اینجا کلیک نمایید. 

 

جهت انتخاب واحد و ثبت نام اینجا کلیک نمایید.

 

 

نظرات

ارتباط با ما