کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
نکاتی پیرامون آزمون های مجازی دوره دوم آموزش + روش مرور بسته ها در ایام امتحان
نکاتی پیرامون آزمون های مجازی دوره دوم آموزش + روش مرور بسته ها در ایام امتحان
 شنبه, 26 بهمن 1398    0  4371

قابل توجه ثبت نام کنندگان در دوره جاری:

1- چنانچه تا کنون هزینه ثبت نام دوره را پرداخت نکرده اند با مراجعه به صفحه شخصی خود و بخش "مشاهده ثبت نام ترم جاری و پرداخت شهریه" نسبت به پرداخت آنلاین آن اقدام نمایید.

2- مشاهده دروس مجازی تا تاریخ 25 بهمن ماه 98 امکان پذیر بوده است و در صورت عدم مشاهده 3/4 جلسات دروس ، مجاز به شرکت در ازمون آن درس نخواهید بود.

🔹جهت مرور بسته ها در خارج از زمان اعلام شده، در قسمت نام کاربری بجای درج شماره پرونده عبارت user و در قسمت کلمه عبور بجای کدملی عدد 1234 را وارد نمایید. توجه داشته باشید مشاهده بسته های مجازی با این نام کاربری هیچ تاثیری در حضور و غیاب شما نخواهد داشت.

3- کلیه آزمون های بجز ازمون رایانه و مکالمه عربی 2 بصورت مجازی و از طریق سامانه آموزش برگزار می شود و  برنامه زمانی آزمون ها را از قسمت زمان ازمون ها در صفحه اصلی سامانه دریافت نمایید و در زمان و ساعت اعلام شده در سامانه حضور یابید.

4- آزمون تنها برای کسانی فعال خواهد بود که :

الف) در زمان ثبت نام این دوره در سامانه ثبت نام نموده اند.

ب) هزینه ثبت نام را پرداخت نموده اند.

ج) در کلاس های حضوری و یا بسته مجاری شرکت نموده اند و حضور آنها در سیستم ثبت شده است. (حضور و غیاب بسته های مجازی تا 27 بهمن در سیستم ثبت خواهد شد.)

تبصره1- : آندسته از افرادی که با نظر کمیسیون از حضور در کلاس درسی معاف شناخته شده اند می بایست این مورد در سامانه برای آنها ثبت شده باشد در غیر این صورت در زمان ازمون مجاز به شرکت نمی باشند.

تبصره 2: حضور دروس در سیستم قابل رویت خواهد بود. در صورت عدم ثبت حضور کلاس های حضوری شما در سیستم قبل از زمان ازمون آن درس با مسئولان برگزاری کلاس های حضوری در مناطق خود تماس حاصل فرمایید تا مشکل را برطرف نمایند و از تماس با مدیریت اموزش خودداری نمایید.

4- آزمون بصورت تستی برگزار می شود و برای هر درس 20 سوال و 25 دقیقه زمان در نظر گرفته شده است . آزمون فاقد نمره منفی می باشد.

شما تنها یکبار مجاز به شرکت در آزمون می باشید.

با تلفن همراه و تب لت امکان شرکت در ازمون وجود ندارد.

از مرور گر های ورژن 10 به بالا استفاده نمایید.

 

سوالات متداول:

1- آزمون من متاسفانه به علت مشکلات اینترنتی ثبت نشده است و در بازه زمانی آزمون هم موفق به تماس با پشتیبانی و رفع مشکل نشدم چه باید بکنم؟

جواب: باید منتظر باشید تا بعد از اتمام آزمون کلیه دروس این دوره و پس از بررسی نتایج آزمون اگر شرایط برای برگزاری ازمون مجدد فراهم بود اطلاع رسانی می شود در غیر این صورت متاسفانه می بایست درس مربوطه را مجدداً در ترم بعدی برای شرکت در آزمون اخذ نمایید.

شماره پشتیبانی: 025 - 37186704 و 37186703

 
 

2- برخی سوالات من خارج از منبع اعلامی بود؟

جواب: با مراجعه به صفحه شخصی خود این مورد را در قسمت اعتراضات ثبت نمایید.

 

3- به من اجازه ورود به آزمون نمی دهد و پیام "برای شما ازمونی فعال نمی باشد" می آید.

جواب: شما به علل 1- عدم ثبت نام در این دوره 2- عدم شرکت در کلاس و ثبت در آن در سامانه  3- عدم واریز شهریه دوره ثبت نامی    مجاز به شرکت در آزمون نمی باشید.

 

4- بعد از اتمام آزمون به من پاسخ می دهد "آزمون شما ثبت نشده است" و نتیجه را صفر نشان می دهد.

جواب: آزمون شما به علت اختلالات در سیستم و اینترنت شما ثبت نگردیده و باید در زمان اعلام شده برای آزمون همان درس بعد از تماس با پشتیبانی و حذف برگه آزمون ناقص فعلی شما، در آزمون مجدد شرکت نمایید.

 

5- بعد از پاسخگویی و ثبت آزمون نتیجه را اشتباه نشان می دهد و می گوید شما تعدادی سوال نزده دارید. در صورتي که من همه سوالات را جواب دادم.

جواب: در حین آزمون، اینترنت شما دچار قطعی شده است ولی بعلت اینکه سیتم آزمون به گونه ای طراحی شده که با قطع اینترنت شمارشگر زمان از کار نمی افتد شما متوجه این مورد نشده اید و سیستم تا آن زمان که اینترنت شما متصل بوده سوالات را محاسبه و ارسال کرده. برای رفع این مشکل باید باید در زمان اعلام شده برای آزمون همان درسبعد از تماس با پشتیبانی و حذف برگه آزمون ناقص فعلی شما، در ازمون مجدد شرکت نمایید.

 

6- در آزمون شرکت نموده ام و متاسفانه نمره ام پایینتر از نمره قبولی است.

جواب: در صورت ثبت آزمون و اعلام نمره دیگر قادر به آزمون مجدد در آن زمان نمی باشید.

 

7- من در آزمون شرکت نموده ولی موفق به کسب نمره قبولی نشدم چه کار باید بکنم؟

جواب: باید در دوره بعدی درس مربوطه را برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایید.

 

8- من زمان ازمون را فراموش کردم و موفق به شرکت در آزمون نشدم چه باید بکنم؟

جواب: باید در دوره بعدی درس مربوطه را برای شرکت در آزمون ثبت نام نمایید.

 

9- من دروس دوره را ثبت نام کرده ام و هزینه را هم کامل داده ام ولی متاسفانه در هنگام آموزن به من پیام می دهد "برای شما آزمونی فعال نمی باشد" علت چیست؟

جواب: در سیستم آموزشی بعثه، برای کلیه دروس ثبت نامی در دوره ها کلاس در نظر گرفته شده است و ثبت نام کنندگان موظف به شرکت در کلاس می باشند. در سیستم آموزش مجازی برای رفاه حال فراگیران بخش اعظمی از دروس هر دوره به صورت مجازی و غیر حضوری ارائه می شود و جلسات با حضور اساتید از قبل ضبط شده و در اختیار ثبت نام کنندگان قرار میگیرد همچنین تعدادی از دروس نیز دارای کلاس حضوری می باشند.

در کل فراگیران می بایست در کلاس دروس ثبت نامی خود (چه مجازی و چه حضوری) شرکت نمایند تا مجاز به شرکت در آزمون درس مربوطه شوند.

 

10- من در تمام کلاس های حضوری در استان خود شرکت کردم اما هنگام آزمون اجازه شرکت در آزمون به من داده نمی شود چه باید بکنم؟

جواب: کارشناسان آموزش و مسئولان برگزاری کلاس های حضوری در مناطق موظف به ثبت حضور و غیاب دروس حضوری در سامانه می باشند. لذا قبل از فرارسیدن آزمون در تاریخی که در تقویم آموزشی قید شده است به صفحه شخصی خود مراجعه و از ثبت حضور خود در درس مورد نظر مطمئن شوید و در صورت عدم ثبت حضور خود به کارشناس آموزش در منطقه خود تماس بگیرید در غیر این صورت در موعد آزمون در صورت عدم ثبت حضور کلاس در سامانه، به رغم ثبت نام و پرداخت هزینه، آزمون آن درس فعال نخواهد شد.

 

11- من تمام جلسات مجازی دروس مجازی را مشاهده کرده ام اما هنگام آزمون اجازه شرکت در آزمون به من داده نمی شود چه باید بکنم؟

جواب: برای دروس مجازی، جلسات مجازی آماده و در صفحه هر شخص بارگزاری شده و از هنگام ثبت نام به شرط واریز شهریه فعال می باشد و فراگیران موظف هستند 3/4 این جلسات را مشاهده نمایند. لازم به ذکر است این جلسات مجازی به منزله کلاس و منبع درسی برای آزمون می باشد و سوالات آزمون از بسته های مجازی طرح می شود. جهت شرکت در آزمون باید حضور شما در بسته های مجازی در بخش "حضورو غیاب" در صفحه شخصی شما ثبت باشد. لذا قبل از فرارسیدن آزمون در تاریخی که در تقویم آموزشی قید شده است به صفحه شخصی خود مراجعه و از ثبت حضور خود در درس مورد نظر مطمئن شوید و در صورت عدم ثبت حضور خود به کارشناس آموزش در مدیریت آموزش تماس بگیرید در غیر این صورت در موعد آزمون در صورت عدم ثبت مشاهده بسته های مجازی در سامانه، به رغم ثبت نام و پرداخت هزینه، آزمون آن درس فعال نخواهد شد.

 

12- من تمامی بسته های را مشاهده کرده ام اما حضور من در سامانه ثبت نشده است؟

جواب: به دلایل زیر ممکن است این مورد رخ داده باشد:

1- با نام کاربری دوست خود و مشترکاً بسته ها را مشاهده نموده اید و در این صورت حضور به نام همان پرونده ای ثبت می شود که با آن وارد شده اید.

2- کمتر از حداقل مجاز از بسته ها را دیده اید. باید حداقل 3/4 آنها را مشاهده نمایید.

3- در خارج از زمان اعلام شده برای مشاهده وارد شده اید و لذا با توجه به اینکه کد شما برای مشاهده غیز فعال بوده است از کد "مرور" یعنی "user" برای مشاهده استفاده نموده اید.

4- در صورتی که هیچکدوم از موارد فوق نبوده باشد با کارشناس اموزش تماس حاصل فرمایید.

 

13- هنگام ورود من به سامانه آزمون پیام " شما یکبار در آزمون شرکت نموده اید" می اید در صورتی که من بار اول است که وارد می شوم.

جواب: این مورد بخاطر 1- اختلالات اینترنتی شما       2- زدن کلید های اضافی در هنگام آزمون        می باشد. در این موارد می بایست در بازه زمانی آزمون خود با پشتیبانی تماس گرفته تا اجازه شرکت مجدد (در زمان باقی مانده) به شما داده شود.

 

14- هنگام پاسخ دادن به سوالات نمی توان گزینه ها را کلیک نمود و علامت ورود ممنوع مقابل گزینه ها می اید.

جواب: این مورد فقط بخاطر مشکل در مرورگر اینترنتی شما بوده و می بایست مرورگر خود را بروز نمایید و یا از مرورگری که هنگام ورود به ازمون به شما معرفی شما و لینک دانلود قرار داده شده استفاده نمایدد. البته با توجه به اینکه این ورود و برخورد به مشکل برای شما محاسبه شده و سیستم اجازه ورود مجدد به شما نمی دهد. بعد از رفع مشکل خود و اصلاح مرورگر برای شرکت در آزمون می بایست در بازه زمانی آزمون خود با پشتیبانی تماس گرفته تا اجازه شرکت مجدد (در زمان باقی مانده) به شما داده شود.

جهت اطلاع از جدول زمان آزمون ها کلیک نمایید

جهت ورود به آزمون اینجا کلیک نمایید.

 

چنانچه سوال و مشکل شما در موارد فوق ذکر شده است از تماس تلفنی با کارشناسان آموزش خودداری نمایید با تشکر

 

 

نظرات

ارتباط با ما