کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
آغاز ثبت نام و انتخاب واحد دوره اول آموزش سال 99 از 17 فروردین ماه ساعت 12
آغاز ثبت نام و انتخاب واحد دوره اول آموزش سال 99 از 17 فروردین ماه ساعت 12
 شنبه, 16 فروردین 1399    0  7279

ثبت نام و انتخاب واحد دوره اول سال 99 از 17 فروردین ماه (ساعت 12) آغاز و تا 24 فروردین ادامه دارد.

 

زمان ثبت نام جهت تکمیل ظرفیت و حذف و اضافه: 2 تا 5 اردیبهشت ماه

 

فراگیران محترم جهت شرکت در دوره های آموزشی بدو خدمت و ضمن خدمت، می بایست از سوی مدیریت جذب و سازماندهی بعثه به آموزش معرفی شده باشند، لذا چنانچه این مهم انجام نشده باشد مجاز به شرکت دوره های آموزشی نمی باشند. و در هر مرحله از آموزش عدم معرفی محرز شود پرونده آموزش آنها مختومه می شود.

 

* در فرآیند انتخاب واحد و ثبت نام مراحل زیر به ترتیب طی می شود:

1- در ابتدا دوره ای که متقاضی می بایست در آن شرکت نمایید برای شما نمایان می شود . (در صورتی که دوره ای که در ان معرفی به آموزش شده اید با دوره ای که در فرم انتخاب واحد درج شده مغایرت دارد، حتماً مطلب را به کارشناسان آموزش اطلاع دهید)

2- با توجه به اینکه تعدادی از دروس دوره آموزشی دارای کلاس حضوری (الزامی) می باشد لذا می بایست منطقه ای (استانی) که قصد شرکت در کلاس های حضوری را دارید، انتخاب نمایید.

- مناطق زیر در دوره بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات در دوره جاری کلاس های حضوری را (به شرط رسیدن به حدنصاب) برگزار می نمایند:

قم - تهران - فارس - اصفهان - آذربایجان شرقی

 

3- بعد از انتخاب منطقه مورد نظر، می بایست دروسی که در این ترم می خواهید بگذرانید انتخاب نمایید. لیست دروس باقیمانده فراگیران (چه حضوری و چه مجازی و چه برای شرکت در آزمون) ظاهر می شود و فراگیران می بایست نسبت به انتخاب آنها اقدام نمایند.

- نکته: فراگیران در دوره های عتبات می توانند کل واحد های را اخذ نمایند و در دوره عمره حداکثر 14 واحد را می توانند انتخاب نمایند. لازم به ذکر است در انتخاب دروس به تاریخ و ساعت آزمون هر درس دقت نمایید.

- جهت انتخاب درس رایانه چند تاریخ مختلف جهت آزمون مشخص شده است که هر فراگیر فقط می بایست یک تاریخ را جهت آزمون انتخاب نمایند.

- درس قرائت ادعیه و زیارات برای کسانی که تاکنون امتحان نداده اند از دوره حذف شده است. و کسانی که مردود شده اند باید دوباره در این درس امتحان دهند.

4- بعد از انتخاب دروس و ثبت آنها ، می بایست شهریه دوره را بصورت انلاین و از طریق سامانه پرداخت نمایید. در صورت عدم پرداخت شهریه ، مجاز به شرکت در دوره و مشاهده دروس مجازی نمی باشید.

- در صورتی که در لحظه انتخاب واحد واریز اینترنتی شهریه برای شما مقدور نبود تا پایان زمان انتخاب واحد فرصت دارید تا با مراجعه به میز کاربری و قسمت " مشاهده ثبت نام و پرداخت هزینه ثبت نام" نسبت به واریز آن اقدام نمایید. در نظر داشته باشید چنانچه دروسی را انتخاب نموده اید که دارای بسته مجازی می باشند، در صورت عدم واریز شهریه، بسته های مجازی برای شما فعال نخواهند شد. شرط شرکت در ازمون دروس مجازی مشاهده آنها در زمان آنها می باشد.

- شهریه درس کاربری رایانه چنانچه قصد شرکت در کلاس های حضوری این درس را داشته باشید مبلغ 30 هزار تومان و چنانچه تنها قصد شرکت در ازمون را داشته باشید 15 هزار تومان می باشد.

 

نکات مهم:

* دروسی که دارای کلاس حضوری نیستند و بسته مجازی برای آنها تعریف شده اند، مشاهده بسته های مچازی به تعداد سه چهارم جلسات هر درس الزامی و شرط شرکت در آزمون پایانی می باشد. لازم به ذکر است دروس مجازی می بایست در بازه زمانی اعلامی مشاهده شوند و چنانچه در خارج از بازه زمانی اعلامی مشاهده شوند تاثیری در حضور و غیاب نخواهد داشت.

- مشاهده بسته های مجازی دروس الزامی و شرط شرکت در آزمون می باشد و مشاهده آنها از زمان ثبت نام تا تاریخ 15 تیر فعال می باشد.

* درس مباحث سیاسی و اجتماعی ایران و عرق از دوره بدو خدمت مداحان و همچنین کلیه دروس دوره تکمیلی مداحان و همچنین درس شناخت عراق از دوره بدو خدمت روحانیون عتبات دارای کلاس آنلاین می باشد و در صورت عدم شرکت در کلاس های آنلاین مجاز به شرکت در ازمون پایانی نمی باشید. برنامه کلاس های آنلاین متعاقبا اعلام خواهد شد.

* برای دروسی که دارای بسته مجازی می باشند ، کلاس های آنلاین جهت رفع مشکلات و پاسخ به سوالات در نظر گرفته شده که حضور در آن نمره کلاسی و تشویقی خواهد داشت.

* آزمون های دروس  "کاربری رایانه" و "مکالمه عربی 2" بصورت حضوری و شفاهی برگزار می گردد و متقاضیان در این دروس می بایست جهت اطلاع از زمان و ساعت آزمون با مناطق خود هماهنگی نمایند.

- با توجه به اینکه ثبت نام، آزمون ها و شرکت در برخی دروس دوره های اموزشی بصورت مجازی و نیاز به اینترنت و رایانه و مهارت استفاده از ان را دارد لذا در صورتی که آشنایی با رایانه ندارید ابتدا اقدام به فراگیری این درس نمایید.

دوره آموزش تکمیلی مداحان عتبات عالیات شامل 4 درس می باشد که در طی 4 سال می بایست آنها را گذراند و دروس در دو ترم ارائه می شود و در هر ترم دو درس قابل دریافت می باشد.

در صورت مشکل در روند ثبت نام با مسئولان آموزش در دفاتر نمایندگی بعثه در مناطق خود تماس حاصل فرمایید.

 

لطفا توجه نمایید:

1- با توجه به شیوع بیماری کرونا، برگزاری هرگونه کلاس حضوری و همچنین آزمون حضوری(جهت دروس رایانه و مکالمه عربی 2) منوط به دستور شورای ملی مبارزه با بیماری کرونا و عادی شدن وضعیت خواهد بود.

2- آن دسته از افرادی که محدودیت های ایجاد شده توسط بیماری کرونا، نتوانستند در آزمون های دوره قبل شرکت نمایند، قرار به تکرار آزمون برای ایشان بوده و زمان آن انشاءالله پس از عادی شدن شرایط اطلاع رسانی خواهد شد. لازم به ذکر است این گروه چنانچه دروسی از آنها باقیمانده است که نیاز به ثبت نام در این ترم دارد ، می بایست در ترم جاری ثبت نام نمایند و نیازی به ثبت نام مجدد دروس ترم قبل(به شرکت مجاز بودن به شرکت در آزمون) نمی باشد.

تبصره: چنانچه در آزمون مجدد شرکت نموده و موفق به اخذ نمره قبولی نشدند می توانند در زمان حذف و اضافه ترم (7 تا 10 تیرماه) جهت شرکت در آزمون ترم تجدید ثبت نام نمایند.

 

جهت اطلاع از زمان آزمون ها اینجا کلیک نمایید.

جهت اطلاع از منابع دوره ها اینجا کلیک نمایید.

جهت ارتباط با کارشناسان آموزش در مناطق و استان ها اینجا کلیک نمایید.

 

پس از مطالعه دقیق مراحل و نکات انتخاب واحد جهت ورود به صفحه انتخاب واحد اینجا کلیک نمایید.

نظرات

ارتباط با ما