کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
اطلاعیه مهم انتخاب واحد دوره دوم آموزش در سال 1399
اطلاعیه مهم انتخاب واحد دوره دوم آموزش در سال 1399
 چهارشنبه, 30 مهر 1399    0  17009

بسمه تعالی

 

انتخاب واحد دومین دوره آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1399

 

پس از مطالعه دقیق نکات ذیل، در صورت داشتن شرایط لازم روی لینک ثبت نام که در انتهای صفحه آمده است کلیک نمایید.

ملاحظات:

 1. زمان انتخاب واحد این دوره از ۳ الی ۷ آبان ماه ۹۹ از طریق سامانه آموزش بعثه به نشانی amoozeshbeseh.ir فعال خواهد بود.
 2. زمان تکمیل ظرفیت انتخاب واحدهای آموزشی نیز از اول تا چهارم آذر ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.
 3. با توجه به تداوم بیماری کووید-19 و شیوع ویروس کرونا و در نتیجه، عدم امکان برگزاری کلاس‌های حضوری و کارگاهی، این دروس در ترم جاری (نیم سال دوم 1399) به صورت غیرحضوری و اجرای کلاس برخط (آنلاین) از طریق نرم‌افزار adobe connect اجرا خواهد شد. لذا لازم است فراگیران محترم از هم‌اکنون نسبت به نصب این نرم افزار و رفع اشکالات احتمالی از طریق دریافت راهنما از سایت آموزش یا تماس با کارشناسان آموزش منطقه خود اقدام نمایند.
 4. بر اساس توضیحات بند 3، آزمون و کلاس‌های دروس مکالمه عربی 2 و کاربری رایانه نیز تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد. به همین دلیل، در انتخاب واحد این دوره، این دروس امکان انتخاب ندارند.
 5. با توجه به تغییرات در تعداد و منابع دوره تکمیلی مداحان عتبات عالیات و اجرا از سال 1400، ثبت نام این دوره با سرفصل های جدید از سال آینده فعال می باشد و در نیم سال دوم 1399 ثبت نام این دوره انجام نخواهد گرفت.
 6. نظر به تصویب شورای آموزش و تأیید نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت، "دوره بازآموزی روحانیون اعتاب مقدسه" به دوره‌های آموزشی بعثه مقام معظم رهبری اضافه شده و از نیم‌سال دوم سال 1399 به اجرا در خواهد آمد. بر همین اساس، آن دسته از روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزش بدو خدمت آنها تا سال 1398 به اتمام رسیده است، لازم است در این دوره شرکت نمایند. این دوره آموزشی با هفت عنوان درسی طی 10 واحد (طبق جدول ذیل) تصویب شده تا هر سه سال یک بار تکرار شود. روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزشی بدو خدمت را گذرانده‌اند لازم است در این دوره شرکت نمایند. دوره بازآموزی قبل از اعزام روحانيون اعتاب مقدسه در قالب یک نیمسال و بصورت مجازی و غیر حضوری ارایه می‌شود. و روحانیون اعتاب مقدسه 3 سال فرصت دارند در این دوره شرکت نمایند.
 7. با عنایت به تغییر در سرفصل و دوره های آموزشی خادمین فرهنگی کاروان های حج و زیارت که از سال ۱۴۰۰ اجرایی می‌گردد، لذا این نیم سال، آخرین فرصت برای تکمیل دروس باقیمانده از دوره های آموزشی خادمین فرهنگی می باشد و با اجرای سرفصل ها و دوره های جدید، افرادی که به آموزش معرفی شده‌اند یا دوره آنها ناقص می باشد موارد ذیل به اجرا در خواهد آمد:
  1. آن دسته از فراگیرانی که تا کنون انتخاب واحد نداشته‌اند (چه افرادی که قبلا به آموزش معرفی شده اند و چه افرادی که به تازگی به آموزش معرفی شده‌اند)، با توجه به تغییر در عناوین و سرفصل‌های دروس از سال 1400 و نظر به اینکه گذراندن کلیه دروس این دوره در یک نیم سال میسر نمی باشد، لذا این گروه از فراگیران می‌بایست آموزش های خود را از سال 1400 و با سرفصل های جدید آغاز نمایند. تقویم آموزشی سال 1400، نیمه دوم اسفند ماه سال جاری در سامانه آموزش بارگزاری خواهد شد.
  2. آن دسته از فراگیرانی که انتخاب واحد داشته‌اند و تعدادی از دروس را مشاهده کرده‌اند یا در آزمون های آن شرکت نموده‌اند، نیم سال دوم سال 1399 آخرین فرصت آنها برای تکمیل دروس یا گذراندن تعداد مجاز واحدهای باقیمانده است؛ بدیهی است در سال 1400 و اجرای سرفصل‌های جدید، دروسی که نمره قبولی در آنها کسب نموده‌اند، با سرفصل های جدید معادل سازی خواهد شد و مابقی دروس دوره را باید طبق سرفصل های جدید بگذرانند.
  3. نظر به اجرای سرفصل های جدید در سال 1400، هر نوع ثبت حضور یا مشاهده بسته‌های الکترونیکی دروس دوره‌های فعلی ثبت شده باشد (چه اینکه فراگیری موفق به شرکت در آزمون نشده باشد یا در آزمون، نمره قبولی (12) کسب نکرده باشد)، شرکت در کلاس و آزمون این دروس کأن لم یکن تلقی می‌شود. لذا لازم است این فراگیران، در نیم‌سال جاری به اخذ نمره قبولی در آن دروس اقدام نمایند.

پس از مطالعه دقیق نکات فوق، در صورت داشتن شرایط لازم جهت ثبت نام و انتخاب واحد در دوره کلیک نمایید.

 

نظرات

ارتباط با ما