کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات در سال 1400
انتخاب واحد دوره اول آموزش خادمین فرهنگی حج، عمره و عتبات عالیات در سال 1400
 شنبه, 21 فروردین 1400    0  5317

سمه تعالی

 

انتخاب واحد اولین دوره آموزش خادمین فرهنگی حج عمره و عتبات عالیات در سال 1400

 

پس از مطالعه دقیق نکات ذیل، در صورت داشتن شرایط لازم روی لینک ثبت نام که در انتهای صفحه آمده است کلیک نمایید.

ملاحظات:

  1. زمان انتخاب واحد این دوره از 21 الی 26 فروردین ماه از طریق سامانه آموزش بعثه به نشانی amoozeshbeseh.ir فعال خواهد بود.
  2. زمان حذف و اضافه و تکمیل ظرفیت انتخاب واحدهای آموزشی نیز از 27 تا 30 اردیبهشت ماه سال جاری در نظر گرفته شده است.
  3. با توجه به تداوم بیماری کووید-19 و شیوع ویروس کرونا و در نتیجه، عدم امکان برگزاری کلاس‌های حضوری و کارگاهی، این دروس در ترم جاری به صورت غیرحضوری و اجرای کلاس برخط (آنلاین) از طریق نرم‌افزار adobe connect اجرا خواهد شد. لذا لازم است فراگیران محترم از هم‌اکنون نسبت به نصب این نرم افزار و رفع اشکالات احتمالی از طریق دریافت راهنما از سایت آموزش یا تماس با کارشناسان آموزش منطقه خود اقدام نمایند.
  4. بر اساس توضیحات بند 3، آزمون و کلاس‌های دروس مکالمه عربی 2 و کاربری رایانه نیز تا اطلاع ثانوی برگزار نمی گردد. به همین دلیل، در انتخاب واحد این دوره، این دروس امکان انتخاب ندارند.
  5. با توجه به تغییرات در ساختار و منابع دوره ضمن خدمت روحانیون حج، ثبت نام این دوره انجام نخواهد گرفت.
  6. نظر به تصویب شورای آموزش و تأیید نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت، "دوره بازآموزی روحانیون اعتاب مقدسه" به دوره‌های آموزشی بعثه مقام معظم رهبری اضافه شده و از نیم‌سال دوم سال 1399 به اجرا در آمده است. بر همین اساس، آن دسته از روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزش بدو خدمت آنها تا سال 1398 به اتمام رسیده است، لازم است در این دوره شرکت نمایند. این دوره آموزشی با هفت عنوان درسی طی 10 واحد تصویب شده تا هر سه سال یک بار تکرار شود. روحانیون اعتاب مقدسه که دوره آموزشی بدو خدمت را گذرانده‌اند لازم است در این دوره شرکت نمایند. دوره بازآموزی قبل از اعزام روحانيون اعتاب مقدسه در قالب یک نیمسال و بصورت مجازی و غیر حضوری ارایه می‌شود. و روحانیون اعتاب مقدسه 3 سال فرصت دارند در این دوره شرکت نمایند.
  7. با عنایت به تغییر در سرفصل و دوره های آموزشی خادمین فرهنگی کاروان های حج و زیارت که از این دوره اجرایی می‌گردد، لذا در این دوره روحانیون و مداحان دوره بدو خدمت عتبات عالیات که تازه به آموزش معرفی شده اند و یا پیشتر معرفی شده و تا کنون اقدام به گذراندن دروس نشده اند بر طبق سرفصل های جدید اقدام به انتخاب واحد می نمایند.
  8. همچنین آندسته از روحانیون و مداحان بدو خدمت عتبات عالیات که دوره خود را هنوز به پایان نگذرانده اند و دارای ناقصی هستند انشاءالله واحدهای گذرانده شده بر اساس سرفصل های جدید معادل سازی و جایگزین خواهد شد و این گروه در زمان تکمیل ظرفیت و حذف و اضافه این دوره (27 تا 30 اردیبهشت ) می بایست اقدام به ثبت نام باقیمانده واحد ها مطابق با سرفصل های جدید نمایند.
  9. آن دسته از فراگیرانی دوره بدو خدمت عمره و حج که تا کنون انتخاب واحد نداشته‌اند (چه افرادی که قبلا به آموزش معرفی شده اند و چه افرادی که به تازگی به آموزش معرفی شده‌اند)، با توجه به تغییر در عناوین و سرفصل‌های دروس، ثبت نام و آموزش های خود را از نیم سال دوم 1400 و با سرفصل های جدید آغاز نمایند.
  10. روحانیون دوره بدو خدمت حج و عمره که دارای ناقصی در آموزش هستند در این دوره می توانند نسبت به تکمیل واحدهای خود اقدام نمایند و با توجه به اینکه کلیه واحدهای بصورت مجازی ارائه می شود در بخش ثبت منطقه در فرم ثبت نام، منطقه قم را انتخاب نمایند.

پس از مطالعه دقیق نکات فوق، در صورت داشتن شرایط لازم جهت ثبت نام و انتخاب واحد در دوره کلیک نمایید.

نظرات

ارتباط با ما