کانال ایتا
بخش ها
محصولات
تقویم آموزشی
پیوند ها
دوره های آموزشی اختصاصی روایتگری
دوره های آموزشی اختصاصی روایتگری
 چهارشنبه, 17 شهریور 1400    0  3229

نظر به لزوم تشکیل پرونده اختصاصی «راویان سرزمین وحی و اعتاب مقدسه»، یکی از مراحل تکمیل این پرونده، گذراندن دوره آموزشی است که بر اساس مصوبه شورای آموزش و تأیید نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت، دو دوره آموزشی برای این دسته از مخاطبان طراحی شده است:

  1. دوره بدو خدمت، در قالب 9 عنوان درسی طی 16 واحد آموزشی که به صورت حضوری، غیرحضوری یا نیمه‌حضوری اجرا می‌شود. این دوره شامل 8 کارگاه آموزشی نیز می‌باشد که تقریبا طی 6 روز به اجرا درمی‌آید. این دوره آموزشی، پس از معرفی فراگیران از سوی مدیریت جذب و سازماندهی به مدیریت آموزش، به مرحله اجرا درخواهد آمد.
  2. دوره ضمن خدمت، در قالب 3 عنوان درسی طی 4 واحد آموزشی که به صورت حضوری یا نیمه‌حضوری اجرا می‌شود. این دوره شامل 2 کارگاه آموزشی نیز می‌باشد که تقریبا طی 2 روز به اجرا درمی‌آید. این دوره آموزشی پس از حداقل دو سفر به عنوان راوی که طی حداکثر دو سال خواهد بود، به مرحله اجرا درخواهد آمد.

موضوعات و سرفصل‌های آموزشی در قسمت «منابع آموزشی» سامانه آموزش قابل مشاهده است.

در اولین دوره آموزشی، به دلیل اعزام‌های پیشین مخاطبان و وجود تجارب مفید در ایشان، این افراد به دو دسته تقسیم شده‌اند:

  1. کسانی که سابقه تدریس موضوعات مرتبط را در مدیریت آموزش داشته‌اند؛ از دوره بدو خدمت روایتگری معاف می‌شوند، ولی لازم است در کارگاه‌های: «نقشه خوانی»، «تولید محتوای روایتگری» و «نرم‌افزارها» شرکت نمایند تا اتمام این دوره آموزشی در سامانه برایشان ثبت شود.
  2. سایر افراد از همه کلاس‌های دوره بدو خدمت روایتگری به جز درس «منبع‌شناسی محتوای روایتگری» معاف هستند ولی لازم است اولا در همه آزمون‌های این دوره (9 درس) شرکت نمایند و ثانیاً می‌بایست در کارگاه‌های: «نقشه خوانی»، «تولید محتوای روایتگری» و «نرم‌افزارها» شرکت نمایند تا اتمام این دوره آموزشی در سامانه برایشان ثبت شود.

جهت اطلاع از دسته‌بندی انجام شده، اینجا را کلیک کنید.

جهت اطلاع از زمان انتخاب واحد و شرکت در دوره آموزشی، به تقویم آموزشی مندرج در همین سامانه مراجعه فرمایید.

تذکر: طبق اعلام مدیریت محترم جذب و سازماندهی، اعزام منوط به تکمیل دوره‌های آموزشی پیشین (بدو خدمت روحانیون عمره یا بدو خدمت روحانیون عتبات عالیات)، علاوه بر دوره آموزشی اختصاصی راویان است.

نظرات

ارتباط با ما